Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak to vlastně bylo?

29. 11. 2005

JAK  TO  BYLO  S V.H.P.  ?

 

Zhruba takhle:

►       Náš futsalový klub vznikl na jaře roku 2001. Dohráli jsme sezonu 2000/2001 za mužstvo SK Budwa Vyškov, které se v průběhu podzimní části sezony rozpadlo. I přes velké potíže se nám podařilo udržet v okresním přeboru. Několik bývalých spolužáků a nejbližších přátel dalo dohromady fotbalový klub, který jsme nazvali po našem generálním sponzorovi V.H.P.Ivanovice na Hané. Dík V.H.P. jsme nakoupili vybavení a již pod novým názvem jsme naskočili do sezony 2001/2002.

I přes probíhající krystalizaci kádru se nám nakonec podařilo v naší první sezoně obsadit celkové 12. místo ze 16ti týmů. Zejména výsledky v závěru sezony měly vzrůstající tendenci a to nás motivovalo do dalšího ročníku OP.

V ročníku 2002/2003 jsme se již umístili na pěkném 5. místě ze 16ti účastníku OP. Po ukončení sezony nám byl nabídnut postup do krajského přeboru jihomoravského kraje (KP JM) Po vzájemné dohodě jsme tento postup odmítli a i v příští sezoně jsme nastoupili do OP okresu Vyškov.

Před zahájením sezony 2003/2004 se nám podařilo získat nejlepšího střelce okresní třídy. I přesto jsme se poprvé potýkali s nedostatkem hráčů, což výrazně ovlivnilo konečné umístění v tabulce. Ještě horším výsledkům však zabránila výborná defenzíva (4 nejlepší v soutěži). Konečné 8. místo ze 14ti mužstev bylo částečným zklamáním.

Před zahájením ročníku 2004/2005 jsme posílili o několik hráčů z rozpadlých klubů. V průběhu zimní přestávky se nám podařilo získat druhého sponzora. Firma L.A.S.O. zabezpečovací systémy nám dopomohla spolu s generálním sponzorem firmou V.H.P. Ivanovice získat druhou sadu dresů a také další nutné tréninkové a zápasové vybavení. Po špatném vstupu do sezony došlo ke zlepšení a propracovali jsme se až na průběžné 3tí místo. V závěru jsme se však opět potýkaly se sestavou. Konečné 6té místo ze 14ti účastníků bylo však úspěchem. Již podruhé nám byl nabídnut vedením OP Vyškov postup do krajského přeboru jihomoravského kraje (KP JM). Opět jsme odmítli.

V sezonách 2005/2006 a 2006/2007 jsme pokaždé obsadili střed tabulky. Dosahujeme střídavých úspěchů, které jsou ovlivněny kolísavou účastí na zápasech. Pravidelně sezonu zahajujeme v devíti lidech v poli a to někteří raděi zůstávají doma a končíme ji po přemlouvání s šesti. Tato skutečnost nás velmi limituje.

I přes tyto skutečnosti jsme si od roku 2000, kdy se okresního přeboru účastníme, vydobili dobrou pověst mezi ostatními mužstvi a stali jsme se tradičním účastníkem OP.

Za další úspěchy lze považovat čtvrté místo na Turnaji v Bučovicích v roce 2006 (20 mužstev), kdy jsme v boji o finále podlehli pozdějším výtězům a v souboji o třetí místo jsme neměli dostatek sil ani motivace. Za zmíňku také stojí dělené páté místo na turnaji v Prace v roce 2004, kde jsme zůstali těsně před branami finále. 

Od založení klubu prošlo soupiskou zhruba 30 hráčů. Ze zakládajících členů do dnešního dne hraje aktivně již jen tato skupinka:

Petr STANÍČEK

Lukáš ŠEVČÍK

Ondřej VACULÍK

Ing. Roman LUKEŠ

Ivan KOSTELKA